Bayerni deklasoi Bochumin

18 shtator 18:15

Bayerni i ka kthyer si stërvitje ndeshjet e kampionatit, pasi sot ka shkatërruar në shifrat 7-0 Bochumin.

Skuadra e Naglesmann ishte e pamëshirshme, duke i dhënë shansin që të shënonin të gjithë.

Sane, Kimmich, Gnabry dhe një autogol i Lampropoulos, mbyllën shifrat në 4-0. Në pjesën e dytë do të dilte në skenë edhe Leëandoëski, i cili nuk mund të mungonte në listën e shënuesve.

Më pas Kimmich shënoi dopietë, ndërkohë që Choupo-Moting realizoi golin e fundit të ndeshjes, duke arritur shifrën e frikshme 7-0.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga viti 2016 e deri në muajin gusht të vitit…