Bayerni shkatërroi Barcelonën dhe e eliminon që në grupe

08 dhjetor 22:57

Bayerni është kthyer në një makth të vërtetë për Barcelonën në Champions League. Skuadra katalanase është eliminuar nga kompeticioni më i rëndësishëm për klube që në fazën e grupeve, pasi mbrëmjen e sotme u shkatërrua 3-0 në “Allianz Arena”.

Ndeshje pa shumë histori, me ekipin e Nagelsmann që duket nga një tjetër planet duke e krahasuar me spanjollët. Muller zhbllokoi rezultatin në minutën e 34-t, ndërkohë që Sane do të dyfishonte me Leroy Sane me një super gol nga distanca. Në pjesën e dytë Musiala do të shënonte dhe golin e tretë.

Në fazën tjetër kualifikohet Benfica që mori një fitore të pastër 2-0 ndaj Dinamo Kiev. Yaermchuk në minutën e 16-të dhe Gilberto 8 minuta më pas ishin autorët e golave. United nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Young Boys, por e mbyll në vendin e parë në Grupin F.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Nga gushti i vitit 2018 e deri në shtator të…