Begaj për Samitin e Paqes për Ukrainën: Hap i rëndësishëm për t’i dhënë fund konfliktit

16 qershor 2024 | 16:57

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ndodhet në Zvicër, ku mori pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën.

Ai thotë se ku samit ishte hap i rëndësishëm për t’i dhënë fund konfliktit dhe ecjen drejt paqes.

“Shqipëria mbron me vendosmëri integritetin territorial të Ukrainës dhe mbështet formulën e paqes së Presidentit Zelensky”, është shprehur tutje Begaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në mbrëmje, Anglia do të përballet me Serbinë në kuadër…