Begaj uron Kosovën për avancimin e statusit në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

27 maj 2024 | 13:06

Kosovës i është avancuar statusi në Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Kjo asamble ka avancuar statusin e Kosovës nga vëzhguese në anëtare të asocuar në këtë organizate.

Për këtë vendim ka reaguar presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili e ka uruar Kosovën për këtë avancim.

“Urime, Kosovë, për zgjedhjen anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s!”, ka thënë Begaj.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Xavi Hernandez është larguar nga Barcelona dhe ndeshja e së…