Bekë Berisha: Pse more Ridi nuk u merrshe me t’hollimin e petëve të laknorit

18 gusht 2023 | 10:25

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka reaguar pas bastisjes së sotme të policisë në lidhje me keqpërdorimin e rezervave shtetërore në MTI për vaj e miell.

Ridvan Muharremi, i njohur si Ridi, që është pronar i furrës “Bukë e Zemër”, është shoqëruar nga policia e Kosovës, të cilët që nga mëngjesi bastisën lokalin dhe banesën e tij.

Deputeti Berisha ka theksuar se Ridi është dashur të merret me petë të laknorit.

“Pse veç në Kosovë furragjia pretendon me u bo mafiash, po pse more Ridi nuk t’hollon petët e laknorit po përzihesh në kontrabandë botërore të armeve! Vjedhja në vaj kemi mirëkuptim sepse vaji ka lidhje me burek! Por armë dhe laknor nuk kanë lidhje!”, ka shkruar deputeti Berisha.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Manchester City është skuadra me vlerën më të lartë mes…