Bekim Jupa emërohet zëvendësministër

19 prill 12:26

Qeverisë së Kosovës i është shtuar edhe një zëvendësministër. Bekim Jupa zyrtar i lartë i Degës së Partisë Demokratike (PDK) në Gjakovë, është emëruar të enjten zëvendësministër i Tregtisë dhe Industrisë (MTI).

Jupa është edhe asamblist i PDK-së në Kuvendin Komunal të Gjakovës, ku gjatë zgjedhjeve të fundit lokale ai ka dalë si kandidati më i votuar i kësaj partie në këtë komunë.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pas një debati të gjatë është miratuar shpallja e konkursit…