Beqë Cufaj dekretohet ambasador i Kosovës në Gjermani

12 prill 2018 | 18:05

Presidenca e Kosovës ka emëruar Beqë Cufajn ambasador rezident në Republikën Federale të Gjermanisë.

Me këtë dekret, Ministria e Punëve të Jashtme ngarkohet që të ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme për zbatimin e vendimit të presidentit Hashim Thaçi.

Beqë Cufaj është shkrimtar dhe gazetar.

Ai ka studiuar gjuhën dhe letërsinë në Prishtinë dhe jeton në Shtutgart.

Pozitën e diplomatit të Kosovës në Gjermani deri më tani e mbante Astrit Zemaj, raporton “Klan Kosova”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme, Behgjet…