Betisi mposhti Sociedadin

02 dhjetor 2018 | 14:02

Real Betisi sot në La Liga e mposhti skuadrën e Real Sociedadit, me rezultat 1-0. Vendasit e shënuan golin e parë në minutën e 33-të, nëpërmjet Junior Firpo.

Mysafirët u munduan në pjesën e dytë të barazojnë rezultatin, por pa sukses. Nga minuta e 75-të, në lojë u inkuadrua edhe Adnan Januzaj, i cili nuk arriti të shpeton skuadrën e Sociedadit nga humbja.

Nga ora 18:30, Barcelona do të përballet në “Camp Nou” me Villarrealin.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori universitar dhe analisti politik, Arsim Sinani duke komentuar debatin…