Bregdeti shtrohet me mijëra ‘yje’

08 mars 11:16

Mijëra yje deti u gjetën të ngordhura në një plazh në Ramsgate, Angli, më 4 mars.

Shkaku mendohet të ketë qenë rënia e temperaturave të ujit pas ‘Bishës nga Lindja’. Një ngjarje e ngjashme është regjistruar edhe në bregun verilindor të Anglisë. Yjet e detit mbulonin pjesën më të madhe të plazh, por kishte edhe krijesa të tjera detare, përfshirë peshq dhe uriq deti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën…