Britania e Madhe publikon lëvizjet e fundit të rusëve: Vazhdojnë rifokusimin në ofensivën në Donbas

04 prill 08:43

Ministria e Mbrojtjes e Britanisë së Madhe ka postuar një përditësim në Twitter këtë mëngjes me inteligjencën e saj më të fundit mbi lëvizjet e Rusisë në Ukrainë.

Ja çfarë thanë ata:

Forcat ruse po vazhdojnë të konsolidohen dhe riorganizohen, ndërsa rifokusojnë ofensivën e tyre në rajonin e Donbasit në lindje të Ukrainës

Trupat ruse, duke përfshirë mercenarë nga kompania ushtarake private ruse Wagner, e lidhur me shtetin, po zhvendosen në zonë.

Këto pretendime nuk jnë verifikuar ende nga mediat ndërkombëtare.

Image

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Klinikën e Kardiokirurgjisë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës…