Bushati-Kotzias takohen në Bruksel

11 korrik 22:14

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë, Ditmir Bushati, është takuar ditën e sotme me homologun grek, Nikos Kotzias gjatë samitit të NATO-s në Bruksel.

Të dy ministrat biseduan për ecurinë e dialogut mes Shqipërisë dhe Greqisë deri tani si dhe vijimin e diskutimeve për arritjen e një marrëveshjeje mes dy vendeve.

Takimi Bushati-Kotzias vjen një ditë pas atij mes dy kryeministrave, Edi Rama dhe Aleksis Tsipras.

Biseda mes Bushatit dhe Kotzias vijoi në vazhdën e këtij takimi ku u fol rreth negociatave mbi një numër të madh çështjesh dhe vlerësimi i arritjeve të deritanishme.

Mes dy vendeve ka ende çështje që vazhdojnë të diskutohen nga grupet e negociatave, por kryeministrat Rama dhe Tsipras shprehën besimin e një zgjidhjeje pozitive së shpejti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Botës në mes…