City marrëveshje 5-vjeçare me De Bryne

03 dhjetor 16:50

Manchester City ka arritur akordin për rinovimin me yllin e saj, Kevin De Bryne.

Sipas “SKY Sports”, mesfushori belg 29-vjeçar do të firmosë me “The Citizens” deri në vitin 2025.

Zyrtarizimi është çështje ditësh. De Bryne është aktivizuar gjithsej për këtë sezon në të gjitha kompeticionet, 12 ndeshje dhe duke shënuar vetëm 1 gol.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Werder Bremen nuk është në gjendje të shesë sulmuesin anësor…