Coronavirusi në Kinë, gati shkëmbimi i garave me një tjetër pistë

05 shkurt 12:53

Gara e Çmimit të Madh të Kinës në Formula 1, e planifikuar më 19 prill të këtij viti, mund të zhvillohet më 27 shtator (pas garës së Singaporit).

Organizatorët e garës kineze, që zhvillohet në Shanghai, kanë nisur bisedimet me organizatorët e garës së Çmimit të Madh të Rusisë, që zhvillohet në Sochi, për t’i shkëmbyer datat e zhvillimit të garave. Kjo ide për të shkëmbyer data pritet të konkretizohet ditët në vijim.

Ajo vjen për shkak të coronavirusit që ka “pushtuar” Kinën, duke e vënë në dyshim garën në shtetin aziatik. Edhe Liberty Media, kompania që zotëron aksionet e Formula 1, është dakord me këtë shkëmbim datash mes Kinës dhe Rusisë dhe ka nisur të ndërmjetësojë që gjithçka të mbyllet sa më shpejt.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Behxhet Sh. SHALA - BAJGORA  Pas betejës të gjithë analistët…