Covid-19, 683 viktima gjatë 24 orëve të fundit në Itali

17 dhjetor 22:01

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë raportuar për 18236 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit nga 185,320 testime të kryera në total. Ndërkohë 683 persona kanë ndërruar jetë.

Rastet e reja pësuan një rritje nga një ditë më parë (17572 raste dhe 680 viktima). Numri i përgjithshëm i jetëve të humbura nga COVID që pre fillimit të pandemisë në Itali ka shkuar 67,220 ndërsa rastet e konfirmuara pozitive janë pothuajse dy milionë në total.

Ndërkohë që janë shënuar 27913 të shënuar, 1,203,814 në total. Në 24 orët e fundit pati rënie të pacientëve të shtruar në spital. Rajoni me numrin më të lartë të infeksioneve ishte Veneto me 4402 raste të reja e ndjekur nga Lombardia me 2730 dhe Lazio me 1597.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani thotë se në…