Covidi në Greqi, 76 viktima dhe 1 606 raste

12 prill 21:49

Në 24 orët e fundit në Greqi janë regjistruar 1606 raste të reja me koronavirus nga 20672 tamponë me një pozitivitet prej 7.77%.

Ndërkohë që numri i fataliteteve është 76. 781 pacientë janë të intubuar.

Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Greqi që nga shpërthimi i pandemisë arrin në 297,086 nga të cilët 51.4% janë burra.

Ndërkohë që numri i viktimave nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 8961, prej të cilëve 95.6% kishin sëmundje tjetër ose ishin 70 vjeç e lart.

Rekordi për rastet brenda 24 orëve u shënua në 30 Mars 2021 ku u regjistruan 4340 persona të infektuar.

Numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit në një periudhë 24-orëshe u regjistrua 28 Nëntor 2020, kur 121 pacientë vdiqën.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-komandanti në Betejën e Koshares, Hisen Berisha, ka folur në…