Daçiqi: Çështja e Kosovës më problematikja

11 qershor 2018 | 11:03

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq,  ka thënë se çështja e Kosovës është më problematikja nga të gjitha.

Gjatë një interviste për “Kurir”, Daçiqi ka thënë se Qeveria aktuale serbe është e gatshme t’i trajtojë të gjitha vendimet e vështira përfshirë edhe çështjen e Kosovës.

“Duket sikur puna e Sizifit por na takon të mos heqim dorë kurrë, edhe pse gjithçka duket e pashpresë. Nuk është vetëm frazë, është thelbi”, është shprehur Daçiqi.

Daçiqi ka theksuar se është e lehtë të thuhet se kjo Qeveri e ka shitur Kosovën dhe është duke zhvilluar një politikë katastrofale.

 

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha, ka kërkuar fokusimin…