Dalin rezultatet për 95 personat e izoluar në Qendrën e Studentëve

05 prill 00:16

95 persona të karantinuar në Qendrën e Studentëve në Kosovë kanë dalë negativ në testimet e bëra të shtunën.

Kjo është bërë e ditur nga zëvendësministri i Shëndetësisë, Izet Sadiku. Ky i fundit k shkruar në profilin e vet në “Facebook” se grupi në fjalë që sot ka dalë negativ, sot lirohet për në shtëpi.

Postimi i plotë nga Sadiku:

Karantina- COVID19
Sot është testuar edhe grupi i tretë i personave të vendosur në Karantinë në Qendrën e Studentëve.
Janë testuar 95 persona 0për COVID19 dhe të gjithë janë negativ!
Nesër ky grup lirohet në shtëpi!.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Mikrobiologu Lul Raka thotë se prilli do të jetë muaji…