De Gea refuzon rinovimin e kontratës me Unitedin

30 mars 14:11

David de Gea e refuzuar ofertën e Manchester Unitedin për kontratë të re.

“The Athletic” raporton se Unitedi është i interesuar t’ia vazhdojë qëndrimin, por dëshiron t’ia ulë pagën e majme, gjë që portierit nuk i pëlqen. Megjithatë, ai duhet ta pranojë këtë gjë nëse dëshiron të mbetet në klub. Sidoqoftë, negociatat vazhdojnë dhe parashikohet të kenë një përfundim pozitiv për të dyja palët.

De Gea është pjesë e klubit nga “Old Trafford” nga viti 2011 kur ishte transferuar nga Atletico Madridi dhe ka regjistruar mbi 500 paraqitje.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues lidhur me…