Deputeti i VV-së kërkesë Zemajt: Urgjentisht të lejohet lëvizja e lirë

02 dhjetor 00:40

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, ka kërkuar që të lejohet lëvizja e lirë.

Ai ka kërkuar nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, që urgjentisht të marrë një vendim të tillë.

“Bëj thirrje tek z. Zemaj që urgjentisht të lejohet lëvizja e lirë, sepse infektimi nuk ndodh në ambient të hapur dhe duhet që prindërit me fëmijë t’iu gëzohen këtyre festave, sepse është absurde dhe e dhimbshme izolimi i fëmijëve brenda derisa bredhi me ndriçime shkëlqejnë jashtë”, është ka shkruar Basha në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një çift nga Illionis kanë bërë një gjest të veçantë…