Dështoi sërish mbledhja e Komisionit Hetimor për MPJD-në

11 korrik 2024 | 11:28

Komisioni Hetimor Parlamentar lidhur me nivelin e menaxhimit të marrëdhënies së punës të anëtarëve të Shërbimit të Jashtëm dhe zyrtarëve të Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, nuk ka arritur ta hartojë listën e dëshmitarëve për intervistim, për shkak të mungesës së kuorumit.

Të pranishëm ishin vetëm kryetarja e komisionit, Time Kadriaj dhe anëtarët, Fitore Pacolli e LV-së dhe Ariana Musliu-Shoshi e PDK-së.

Kjo nuk është hera e parë që ky komision dështon për shkak të kuorumit, pasi situatë e njëjtë ishte edhe të martën ku munguan deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje. /EO

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Blerta Deliu, ka…