Detektivi i Amber Heard i del në mbrojtje Johnny Depp

11 korrik 2024 | 11:19

Detektivi privat i aktores Amber Heard, Paul Barresi, pranon se ishte i befasuar nga mbështetja e publikut për aktorin Johnny Depp, pavarësisht akuzave për abuzim seksual. Në librin e tij, “Rregulluesi aksidental i Johnny Depp”, detektivi 74-vjeçar thotë se ai ishte punësuar nga Heard për të mbledhur prova të mjaftueshme lidhur natyrën e dhunshme të Depp.

Ai tha se intervistoi 100 persona përpara gjyqit të Depp për shpifje kundër Heard, duke dalë në përfundimin se shumica e mbështetën aktorin. Miqtë e Depp e përshkruan atë si një “zotëri” dhe dikë që “respekton dhe adhuron gratë”.

Barresi, një ish-aktor i kthyer në detektiv, mori përsipër hetimin për Depp në korrik 2019 për gjykimet në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA. Depp e humbi çështjen në Londër, por fitoi gjyqin në Virxhinia, me gjykatën që i dha atij 15 milionë dollarë.

Barresi tha se ishte urdhëruar të gjente prova të abuzimit të dyshuar të Heard nga Depp. Megjithatë, dëshmitë që ai mblodhi pikturuan një pamje pozitive të Depp. Regjisori Brad Furman i kundërshtoi akuzat, ndërsa bashkëpunëtorët e tjerë të Depp, përfshirë këngëtarin Chuck Weiss dhe gazetarin Seven McDonald, e mbështetën aktorin.

“Unë nuk mendoj se mund t’ju ndihmoj. Johnny është një njeri i ëmbël. Unë kurrë nuk e kam parë atë të jetë i dhunshëm në fakt, krejt e kundërta. Ai është tipi që do të zvarritet nën një kanal për të shpëtuar një kotele nga mbytja” tha gazetari.

Barresi përfundimisht e admiroi Depp dhe e ndjeu veten me betejat dhe sukseset e tij. Në librin e tij, ai kërkon të sigurojë një rrëfim të bazuar në karakterin e vërtetë të Depp.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Anglia ia doli të triumfojë në gjysmëfinalen e dytë të…