Dezinfektohen këndet e lodrave në kryeqytet

07 prill 13:42

Komuna e Prishtinës ka bërë me dije se pavarësisht se parqet e qytetit janë të mbyllura, por dezinfektimi i hapësirave publike dhe këndeve të lodrave është duke vazhduar si masë shtesë mbrojtëse për parandalimin e përhapjes së Covid-19.

“Të kujdesemi për shëndetin tonë dhe të tjerëve rreth nesh. Falënderojmë ekipet në terren për përkushtimin dhe punën e palodhshme. Bashkë mund të e tejkalojmë këtë sfidë më shpejtë dhe më lehtë! #rriNshpi”, ka njoftuar Komunë e Prishtinës.

Image may contain: one or more people, people standing, tree and outdoorImage may contain: tree, sky and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, shoes and outdoor

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Jens Thurau "Ne do të përjetojmë një Pashkë krejt të…