Dhjetëra qytetarë presin kthimin e Veselit nga Haga

11 dhjetor 12:16

Qytetarë të shumtë kanë dal sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” për të pritur kthimin e kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli nga Haga.

Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së Kadri Veseli dje është marr në pyetje nga prokurorët e Prokurorisë Speciale.

Por nuk dihet në çfarë cilësie është marr në pyetje Veseli, si i dyshuar apo dëshmitar.

Ardhja e Veselit pritet të vijë shpejt ndërsa qytetarët po e presin me flamuj kombëtar dhe të veshur me fanella të bardha ku shkruan “Unë jam Kadri Veseli, luftëtar, krenar”. /Ksp/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sonte (e mërkurë) përfundon faza e grupeve në Ligën e…