Digjet një objekt te QKUK-ja

29 shtator 2023 | 08:13

Policia e Kosovës njofton se një objekt është përfshirë nga zjarri te QKUK-ja.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Florie Ahmeti, e cila ka thënë se nuk raportohet për persona të lënduar.

“Sot rreth orës 07:00 është raportuar se në QKUK në Prishtinë , një objekt (lokal) është përfshirë nga zjarri.  Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, po ashtu edhe zjarrfikësit. Nuk raportohet për persona të lënduar.   Aktualisht  policia ka nisur ndërmarrjen e veprimeve hetimore për sqarimin e plotë të rrethanave që karakterizojnë ngjarjen”, ka thënë Ahmeti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Donika Gërvalla, ka…