Disa persona të therur dhe një i plagosur në një qendër tregtare në Sydney

13 prill 2024 | 09:39

Një burrë u qëllua dhe disa të tjerë u theren me thikë në një qendër tregtare në Sydney të Australisë të shtunën, tha policia.

Shërbimet e urgjencës u thirrën në Westfield Bondi Junction pas raportimeve, tha në një deklaratë Policia e New South Wales.

“Njerëzve u kërkohet të shmangin zonën”, thuhet në deklaratë. “Hetimet në lidhje me ngjarjen janë duke vazhduar dhe nuk ka detaje të tjera”.

Qindra njerëz u evakuuan nga qendra tregtare pas incidentit, raportoi faqja e lajmeve news.com.au.

Transmetuesi shtetëror ABC raportoi se disa njerëz mbetën të bllokuar brenda. Dy dëshmitarë i thanë Reuters se dëgjuan të shtëna.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në orët e pasdites të së premtes, në Qendrën për…