Dita ndërkombëtare e turizmit, Osmani kërkon të ruhet natyra (Video)

27 shtator 12:35

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit, kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka bërë thirrje që të ruhet natyra e Kosovës.

Sipas saj, natyra është trashëgimia që duhet lënë brezave të ardhshëm.

“Sot është dita ndërkombëtare e turizmit. Në këtë ditë, por edhe çdoherë tjetër, është me rëndësi të tregojmë bukuritë e pafundme të Kosovës”.

“Natyra e vendit tonë është burim qetësie e frymëzimi për banorët dhe vend ngazëllimi për secilin vizitor. Aty njeriu jeton në harmoni me bukuritë e paskajë të saj”, ka thënë Osmani në videomesazhin e saj të publikuar në llogarinë e vet në “Facebook”.

#VizitoKosovën #VisitKosovo

Sot është dita ndërkombëtare e turizmit. Në këtë ditë, por edhe çdoherë tjetër, është me rëndësi të tregojmë bukuritë e pafundme të Kosovës. Natyra e vendit tonë është burim qetësie e frymëzimi për banorët dhe vend ngazëllimi për secilin vizitor. Aty njeriu jeton në harmoni me bukuritë e paskajë të saj. Dashuria e tij për vendin buron në luginat plot ujë dhe endet nëpër kurora malesh, që gërvishtin qiejt. Prandaj, në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit ju ftoj ta duam e ta ruajmë natyrën e bukur të Kosovës. Ajo është trashëgimia që duhet t'ua lëmë brezave. #VizitoKosovën #VisitKosovo

Publiée par Vjosa R. Osmani sur Samedi 26 septembre 2020

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi dhe kryetari i Komunës së…