Dua Lipa emërohet ambasadore e Yves Saint Laurent

26 shkurt 2024 | 17:58

Kantautorja angleze dhe shqiptare Dua Lipa është shpallur ambasadorja e re globale e make-up-it e Yves Saint Laurent Beauty.

28-vjeçarja, e cila ka qenë fytyra e aromës Libre të markës që nga viti 2019, do të zgjerojë rolin e saj dhe do të bashkëpunojë në një fushatë të re me tre valë, në një përpjekje për të lançuar koleksionin e ri të buzëve, YSL Loveshine. Fushata do të fillojë me shkëlqyesin e buzëve Candy Glaze, më pas do të debutojë buzëkuqin Wet Shine më 15 mars. Pas kësaj, në prill, do të ketë një prezantim kombëtar të nuancave të ndryshme nudo, me një produkt përfundimtar të planifikuar të lansohet më vonë këtë vit.

“Për mua, aromat dhe make-up janë një formë tjetër e vetë-shprehjes, një mënyrë për të eksploruar lojën time, kreativitetin dhe individualitetin tim. Jam e emocionuar që jam në këtë udhëtim si pjesë e familjes YSL Beauty”, tha Dua Lipa, e cila është gjithashtu fituese e çmimit Grammy dhe themeluese e Service95, një sipërmarrje globale e stilit, artit dhe shoqërisë. Sipas etiketës së bukurisë, “YSL Loveshine është më shumë se një koleksion, është një deklaratë shkëlqimi: shprehje e guximshme e nxitur nga dashuria për veten me një qëndrim mosfalësues, e komplimentuar në mënyrë perfekte nga Dua Lipa”.

Drejtori global i bukurisë i YSL, Tom Pecheux, i cili krijoi pamjet e grimit në fushatë shtoi: “YSL Loveshine është për këdo që dëshiron që buzët e tyre të ndjehen të buta, të hidratuara, të shëndosha dhe të lëngshme. Ky koleksion ju lejon të krijoni pamje të freskëta dhe me shkëlqim me një kthesë lozonjare në sofistikim.” Në vitet e mëparshme, YSL ka emëruar gjithashtu ambasadorë të tjerë bukurie, duke përfshirë kantautorin Lil Nas X, aktoren Zoë Kravitz, aktorin Austin Butler dhe ambasadoren e parë vendase në Mbretërinë e Bashkuar, Yasmin Finney, e cila luan Elle Argent në serialin Netflix Heartstopper.

Lipa bëri gjithashtu debutimin e saj si aktrim në Barbie të Greta Gerwig, si Barbie Mermaid, dhe kontribuoi në kolonën zanore zyrtare të filmit të nominuar për Oscar, me këngën e saj Dance The Night. Në fillim të shkurtit, Lipa ishte gjithashtu një nga 40 femrat e paraqitura në kopertinën e fundit të ish-kryeredaktorit të Vogue, Edward Enninful. Ai përfshinte gjithashtu njerëz si Oprah, Naomi Campbell dhe Victoria Beckham.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Profesori i njohur, Milazim Krasniqi, i cili për shumë vjet…