Dy deputetë tërhiqen nga iniciativa për zhbërjen e Gjykatës Speciale

14 janar 2018 | 19:33

Shfuqizimi i Ligjit për Gjykatën Speciale do të rikthehet në rend dite në Kuvendin e Kosovës të mërkurën.

Në këtë mbledhje, pritet të vendoset nëse do të procedohet tutje Projektligji për shfuqizimin e ligjit për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar.

Deri tani, nga lista e 43 deputetëve nënshkrues të iniciativës, vetëm Islam Pacolli i AKR-së dhe Milaim Zeka i Nismës kanë tërhequr nënshkrimin e tyre, raporton KTV-ja.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka arritur një marrëveshje…