Dy yjet e Milanit infektohen me Covid

17 janar 09:48

Gjatë stërvitjeve të fundit Theo Hernandez dhe Hakan Chalhanoglu nuk ishin me skuadrën për shkak të dyshimeve për infektim me koronavirus dhe iu nënshtruan një tjetër testi ditën e djeshme.

Këtë mëngjes Milani zbulon se tamponi i fundit i ka nxjerrë ata pozitivë, duke konfirmuar dyshimet e mëparshme. Të dy lojtarët nuk kanë simptoma dhe janë izoluar në shtëpitë e tyre.

Ata do të ndiqen me kujdes nga mjekët dhe do duhet të respektojmë rigorozitet protokollet mjekësore të Italisë. Dje u testua edhe pjesa tjetër e ekipit dhe të gjithë dolën negativë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Pjesë e listës së PDK-së do të jetë edhe kreu…