Dyshohet për viktima pas tërmetit në Turqi

30 tetor 14:13

Në Turqi tërmeti i cili raportohet nga mediet atje me magnitudë 6.6 ka lënë pas dëme të mëdha.

Njerëz që bërtasin të tmerruar dhe ndërtesa të shumta, ndërsa flitet dhe për viktima, por ende nuk është e konfirmuar, janë pamjet që janë shpërndarë masivisht në rrjetet sociale.

Ministri turk, Soylu ka bërë një deklaratë në llogarinë e vet në “Twitter” në lidhje me tërmetin me shkallë prej 6.6 në Izmir.

“Deri më tani ka pasur raporte të shkatërrimit të 6 ndërtesave në Izmir, Bornova dhe Bayraklı si dhe humbje jetësh në Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın dhe Muğla. Ekipet tona vazhdojnë shqyrtimin dhe ndërhyrjen e tyre në ‘Shërohuni shpejt’”, ka shkruar ai.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rrjeti Zhvillimor i Bizneseve të Evropës Juglindore e ka mbajtur…