Eksploziv dhe grabitje parash në një bankomat në Komoran

02 korrik 14:04

Disa persona të panjohur kanë sulmuar me eksploziv një bankomat sot rreth orës 04:00 të mëngjesit në fshatin Komoran në komunën e Drenasit.

Lajmin e ka bërë të ditur për “Telegrafi”-in, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Sipas saj, personat e dyshuar kanë përdorur mjete shpërthyese, kanë dëmtuar bankomatin dhe kanë vjedhur një shumë të parave.

“Sot rreth orës 04:00 kemi pranuar informacionin për një rast të grabitjes, që ka ndodhur në Komoran. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni strukturat rajonale për hetimin e krimit me një intensitet të shtuar kanë filluar ndërmarrjen e një varg veprimesh operative dhe hetimore. Mbështetur në rezultatet e para të grupit hetimor që po zhvillon hetimet lidhur me rastin në fjalë, dyshohet se kjo grabitje është realizuar duke dëmtuar bankomatin me një mjet shpërthyes, ku më pas janë grabitur një sasi të parave”, ka thënë Ahmeti.

Ajo po ashtu shtoi se policia po punon për të identifikuar personat e dyshuar dhe vendndodhjen e tyre.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka ndërruar jetë babai i heroit Afrim Zhitia, baca Osman.…