Ekstradohet nga Shqipëria personi që dyshohet se kishte vrarë 61-vjeçarin nga Gjakova

20 prill 09:51

Një person (shtetas i Shqipërisë) është ekstraduar nga autoritet e Shqipërisë, pasi më datë 14.10.2018 ishte arrestuar nën dyshimin se kishte kryer veprën penalë “Vrasje e rëndë dhe përdorim i armës apo mjetit eksplodues”, në fshatin Smolicë të Gjakovës, ku kishte mbetur i vdekur një person me inicialet H.A. – 61 vjeçar.

“Në lidhje me rastin më 19.04.2021  nga autoritetet e R. Shqipërisë  është ekstraduar i dyshuari mashkull shtetas i Shqipërisë,  nën dyshimin se i njëjti kishte kryer veprën penale të lartë-cekur. I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Austria ka njoftuar se planifikon që deri në muajin gusht…