Emery: Mbappe dëshironte të kalonte në Real

20 tetor 16:46

Ish-trajneri i PSG-së, Unai Emery, ka zbuluar së fundmi, se sulmuesi francez Kylyan Mbappe i kishte thënë atij se dëshironte të kalonte te skuadra e Realit të Madridit.

“Kur isha në drejtimin e PSG-së, Mbappe mendoi seriozisht të kalonte te Reali i Madridit. Ai më tha se i pëlqente shumë të kalonte atje dhe ishte i ngazëllyer për interesimin e spanjollëve në drejtim të tij”, ka thënë Emery.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në kuadër të javës evropiane për siguri dhe shëndet në…