Escobari pas takimit me Osmanin: Shpresoj për lajme të mira pas takimit në Ohër

17 mars 10:55

Emisari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë se pret rezultat pozitiv nga takimi i 18 marsit në Ohër.

Ndërsa për planin evropian, Escobari ka thënë se i jep një mundësi të madhe për paqe Kosovës dhe Serbisë.

Escobari ka thënë se pret rezultat pozitiv në Ohër dhe se është optimist për një zgjidhje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë, raporton “EO”.

Në fund të fjalë së tij ka thënë se shpreson për lajme të mira pas të shtunës.

“Mirëpres takime produktive në Ohër. Ne kemi për qëllim të mbështesim plotësisht çdo rezultat që sjell paqen më afër rajonit dhe intensifikon mundësit për Kosovën dhe Serbinë për tu bërë pjesë e komunitetit euroatlantik. Ky propozim jep një mundësi të madhe për paqe për të dy vendet. Ne kemi synim që kjo të funksionoj për Kosovën por jo vetëm për Kosovën. Mirëpres rezultat pozitiv në Ohër. Jam shumë optimist për një zgjidhje një paqësore. Dhe shpresoj se pas të shtunës do të kemi lajme të mira”, ka thënë Escobari

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Patrick Vieira më nuk është trajner i Crystal Palace, pasi…