Evertoni e do Vardyn

05 mars 21:27

Evertoni është në kërkim të një sulmuesi të rrezikshëm, pasi që nga largimi i Romelu Lukakus drejt Manchester Unitedit, skuadra nga Liverpooli ka vuajtur për një sulmues tipik.

“Mirror” shkruan se Evertoni është vënë pas sulmuesit të Leicester Cityt, Jamie Vardyt.

Këtë objektiv, klubi nga Liverpooli nuk pritet ta ketë të lehtë, pasi për Vardyn më herët interesim kanë shprehur edhe Arsenali dhe Chelsea.

31 vjeçari, që ka shënuar 15 gola këtë sezon, ka kontratë me Leicester Cityn deri në vitin 2020.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sonte në mbrëmje është rrahur një shqiptar në veri të…