Federata e Bodybuilndingut dhe Fitnesit arrin suksese në Spanjë

06 maj 00:10

Në Santa Susanna të Spanjes është mbajtur Kampionati Europian IFBB me një pjesëmarrje të 44 shteteve në kategori të ndryshme. 

Edhe federata e Bodybuildingut dhe Fitnesit të cilën e ka perfaqësuar sekretari gjeneral i saj Sabri Dragusha, ka garuar me dy garues: EDONA LUTA në kategorinë Woman Body Fitness e cila ka zënë vendin e 5-të, dhe BESARD MAXHARRAJ Bodybuilding +100 kg, i cili ka zënë vendin e 4-të. 

Në një postim që e ka bërë sekretari gjeneral Sabri Dragusha ai këtë rezultat e ka konsideruar si fitore të madhe të sportistëve të tij dhe me këto rezultate ka uruar federaten me kryetarin e saj Esat Latën dhe gjithë Kosovën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një shpërthim ka ndodhur sonte rreth orës 19:00 në Rrugën…