Fiton Oklahoma, humbet Detroit

01 nëntor 2017 | 14:16

110-91 ishte rezultati në favor të Thunder për të cilin spikatën Paul George me 20 pikë dhe Carmelo Anthony me 17, por përshtypjet më të mëdha për Oklahomën i la mbrojtja ku dha kontributin e tij edhe Russell Westbrook. Los Angeles Lakers thyen skuadrën e momentit në NBA Detroit Pistons. Në Staples Center skuadra kaliforniane iu imponua Detroit me rezultatin 113-93. Harriss, Jackson dhe Drummond bënë që Los Angeles Lakers të mbyllin llogaritë e kësaj sfide që në pjesën e parë të cilën e mbylli 58-45, ndërkohë që dhanë kontributin e tyre edhe Kuzma, Caldwell, Ball, ingram e Clarckson. Par Lakers jy është suksesi i tretë në këtë sezon, ndërsa Detroit ndërpreu serinë e 3 fitoreve radhazi. Në ndeshjet e tjera, Indiana Pacers mundi Sacramenton 101-83, ndërsa Phoenix fitoi me Brooklyn nets 122-114. (TCH)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bayern Munchen synon të transferojë në “Allianz Arena”, Edin Dzekon.…