Forcat speciale të Policisë së Kosovës tërhiqen nga Banjska e Zveçanit

02 tetor 2023 | 16:51

Pjesëtarët e njësisë speciale të Policisë së Kosovës janë tërhequr nga fshati Banjskë i Zveçanit dhe tani do të zëvendësohen me pjesëtarë të njësitit intervenues, raporton mediumi serb, Kossev, duke cituar zëvendëskomandantin i Policisë për rajonin e veriut, Veton Elashani.

“Ata u zëvendësuan nga një njësi tjetër – njësia intervenuese dhe tani do të shohim se do të ketë më pak policë”, tha Elshani.

“Rrugët janë duke u pastruar dhe shpresojmë që jeta dalëngadalë të kthehet në normalitet”, tha Elshani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-lojtari i Real Madridit, Pedja Mijatoviq, ka zbuluar se e…