Franca thërret ambasadorin e Turqisë pas deklaratës së Erdogan

25 tetor 00:13

Franca e thërret ambasadorin e Turqisë, pas deklaratës të presidentit turk, Rexhep Tayyip Erdogan, i cili kishte thënë se Emmanuel Macron, presidenti francez ka nevojë për trajtim mental për qëndrimin e tij ndaj myslimanëve.

Zyra e Macronit ka thënë ” Zemërimi dhe fyerja nuk janë një metodë”, shkruan Reuters, transmeton “Klan Kosova”.

Macron ditë më parë kishte thënë për myslimanët në Francë se janë duke krijuar një separatizëm islamik.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Khabib Nurmagomedov ka arritur ta mbrojë titullin e tij në…