Francë: Treni godet autobusin e shkollës, 3 të vdekur

14 dhjetor 2017 | 20:00

Së paku 3 persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar pasi një tren është aksidentuar me një autobus shkolle në Francë.

Autobusi i shkollës është goditur nga treni rreth 11 milje nga qyteti i Perpignanit, afër kufirit me Spanjën, transmeton lajmi.net

Ekipet e shpëtimit dhe policia kanë arritur në vendngjarje.

Nuk dihet për informacione shtesë dhe numrin e të lënduarve nga ky aksident.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
“Diplomacia bashkëkohore dhe mediat”, është libri shkencor i ri i…