Gashi i kundërpërgjigjet Haradinajt

14 mars 2018 | 11:15

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi, i është kundërpërgjigjur kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka akuzuar LDK-në se e ka lënë Kosovën pa ushtri.

Gashi i ka thënë Haradinajt se duhet të këtë kujdes me fjalorin që përdorë.

“Ndaq në gjuhën dukagjinase, ndaq në gjuhën kosovare, duhet të kesh kujdes me fjalorin që po përdorë”.

“Ne të njohim për burrë të fortë e trim, por as ne nuk jemi të ligë. Kur është diskutuar çështja e ushtrisë kam qenë prezent dhe çka po flitet këtu është e pasaktë. Për të tjerat kam qenë dëshmitar dhe pjesëmarrës, ndërsa kur është diskutuar për FSK-në ti nuk ke qenë fare i pranishëm. Ka qenë Ardian Gjini që të ka përfaqësuar ty”, ka thënë Gashi.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka bërë me…