Gashi: Presim që sot ose nesër të finalizohet koalicioni

28 prill 12:43

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të LDK-së, ku pas kësaj para medieve është deklaruar shefi i këtij gripi,  Arben Gashi.

Me këtë rast, Gashi ka bërë me dije se presin që sot ose nesër të mbyllen koalicioni dhe më pas të konkretizohet edhe emri dhe të thërrasin seancën e jashtëzakonshme për qeverinë e re.

Më tutje, Gashi ka konfirmuar se në Qeverinë e re mund të ketë zëvendëskryeministër nga radhët e Listës Serbe.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Aleancës Kosova e Re dhe deputeti i Kuvendit,…