Gati konfrontohen fizikisht deputetët e PDK-së me ata të Vetëvendosjes

16 mars 17:26

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të PDK-së gati sa nuk janë përleshur fizikisht gjatë interpelancës së kryeministrit Ramush Haradinaj për rastin e Astrit Deharit.

Ky ballafaqim ka ndodhur pasi nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti ka kërkuar pesë minuta pauzë për shkak së deputetët e Vetëvendosjes kanë tentuar ta ndërprenë fjalimin ministres së Integrimit Evropian (MIE), Dhurata Hoxha.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i është kundërpërgjigjur kryetarit…