Gjenden 43 trupa të masakruar brenda frigoriferëve në Meksikë

17 gusht 2023 | 08:08

43 trupa janë gjetur në ngrirës në dy ndërtesa në qytetin e Poza Rica në shtetin Veracruz të Meksikës, sipas një deklarate të lëshuar të hënën nga Veronica Hernandez Giadans, prokurore e përgjithshme e shtetit Veracruz.

Gjashtë të dyshuar janë arrestuar, thuhet në deklaratë.

Një hetim për incidentin ka filluar dhe Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Ekspertëve të Meksikës kreu teste kriminalistike në terren dhe laboratorë për t’i gjetur të dyshuarit, tha ai.

Zbulimi fatkeq u bë pasi policia dhe ushtarët bastisën një pronë të kontrolluar nga karteli gjatë një shkëmbimi zjarri me anëtarët e bandës të dielën.

Policia, prokurorët dhe ekspertët po kryejnë hetimet përkatëse për ngjarjen, thuhet në deklaratë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëdhënësi i Partisë Demokratike të Kosovës, Faton Avdullahu, ka komentuar…