Gjermani, parandalohet sulm me toksinë vdekjeprurëse

14 qershor 2018 | 14:51

Zyra e prokurorisë gjermane njoftoi sot se ka penguar një ekstremist islamik të kryejë një sulm me helmin vdekjeprurës ricin.

Sief Alah, 29 vjeç, me origjinë nga Tunizia, i cili u arrestua të mërkurën në Këln, filloi të blinte materiale nëpërmjet internetit kah mesi i muajit të kaluar, transmeton AP.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Është ndërprerë seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës dhe…