Gjermania triumfon në Kupën e Konfederatave

31 dhjetor 16:54

Kombëtarja e drejtuar nga Joachim Low, ndonëse me shumë emra të rinj në skuadër, arriti të triumfojë edhe në Kupën e Konfederatave.

Në kompeticionin e organizuar në Rusi, ‘Pancerat’ triumfuan me rezultatin 1-20 në finale ndaj Kilit, duke shtuar një tjetër trofe dhe hedhur kandidaturën për të fituar edhe Botërorin rus, vetëm 1 vit më pas.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Boksierja Donjeta Sadiku e ka fituar medaljen e argjendtë në…