Gjilani fiton derbin e tensionuar ndaj Dritës

26 shtator 17:28

Skuadra e Gjilanit e ka mposhtur Dritën në derbin me të madh në futbollin e Kosovës me rezultat 2-0.

Ndeshja u zhvillua nën tensione në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku tifozët e dy ekipeve u  përleshën mes vete. Gjilani tani ka 12 pikë në tabelë, ndërsa Drita mbetet me 11.

Golat për skuadrën e Gjilanit i shënuan Gerhard Prognit dhe Shend Kelmendi.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Genta Ismajli ka 2 vite që jeton një histori të…