Gjilani sot përballët me Prishtinën

21 gusht 2023 | 11:31

Gjilani kthehet sot në fushë në përballjen e parë kundër Prishtinës.

Pas disa problemeve dhe ikjeve të lojtarëve dhe trajnerit të Gjilanit, klubi kishte shtyrë ndeshjet e para të këtij edicioni.

Skuadra gjilanase xhiron e parë nuk e luajti për shkak të problemeve financiare dhe dorëheqjes së presidentit Florim Zuka, ndërsa tani klubi është në organizim dhe do jetë me pronar të ri.

FC Prishtina do vijë më një fitore që e kishte kundër Ferronikelit dhe kërkon ta vazhdoj përsëri kundër Gjilanit. Ndeshja do të fillojë në orën 17:00, Gjilani e pret në shtëpi Prishtinën.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Më 20 gusht rreth orës 15:00, gjatë realizimit të planit…