Gjykata e Apelit ul dënimin për ish-deputetin Mark Frroku

08 janar 2018 | 11:04

Gjykata e Apelit ka ulur dënimin për ish-deputetin e Kuvendit të Shqipërisë, Mark Frroku, i cili u dënua me 7.5 vite burg nga Dhoma Penale Tiranë.

Në Gjykatën e Apelit ish-deputetit Frroku dënimi iu ul me 1.5 vite dhe dënohet përfundimisht me 6 vite burgim, raporton “Top Channel”.

Mark Frroku u dënua në prill të vitit të kaluar për pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe ndërtim pa leje. Prokuroria në shkallën e parë të gjykimit kishte kërkuar dënimin me 25 vjet burgim për ish-deputetin kristian-demokrat për vrasje dhe akuzave të tjera, por Mark Frroku u shpall i pafajshëm për ngjarjen e ndodhur në Belgjikë në vitin 1999.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, ka thënë se Bashkimi…