Grupi G / Kualifikohen Leipzigu dhe Lyoni

10 dhjetor 23:05

Lyon dhe RasenBallsport Leipzig luajtën baras 2-2, por të dyja këto klube e sigurua kualifikimin tutje në Ligën e Kampionëve.

Gjermanët e Leipzig shënuan nga penalltia nëpërmjet Emil Forsberg dhe Timo Werner, kurse për vendasit golashënues ishin Houssem Aouar dhe Memphis Depay.

Benfica në ndeshjen e fundit fitoi bindshëm ndaj Zenit St. Petersburg (3-0), por garat i vazhdon në Ligën e Evropës.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Të mërkurën mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht…